Meltem Kılıç
İstanbul


Ben de bir yeni gençken, bu gruplara katılıyordum. Animatörüm benim için çok değerliydi. Her şeyimi paylaşabileceğim biriydi. Öyle çalkantılı bir dönemden geçerken yanınızda sizi anlayan, enerjilerinizi faydalı yönlere doğru kılavuzlayan birinin olması paha biçilemez bir şey. Güvende hissederdim. Bir gün animatörüm beni, kendisinin başka bir yeni genç grubuna yardıma çağırdı. 11 yaşında olan dört beş yeni genç ile "Teyidin Esintileri" adlı kitabı birkaç hafta boyunca işledim. Bu kitap ifade gücünü artırmayı amaçlar.

İlk başladığımızda cümle bile kurmakta zorlanan yeni gençler birkaç hafta sonra ne düşündüklerini güzelce ifade etmeye, önemli konular hakkında konuşmaya başladılar. Bu değişimi gözlerimle görmek öylesine heyecan vericiydi ki!

Ne kadar küçük de olsa değişimin bir parçası olabileceğinizi hissediyorsunuz. Yeni genç grubumla ezberlediğim sözler, konuştuğumuz konular her zaman aklımda. Şimdi yirmi yaşındayım ve kendi yeni genç grubum var. Onlarla beraber vakit geçirmek, spor yapmak, yeni şeyler öğrenmek, onların düşüncelerini dinlemek, yüzlerindeki gülümsemeyi görmek bana umut veriyor.

Yaşamlarının baharındalar ve içlerinde uyanan güçlerini toplumun refahına adadıkça etraflarına mis gibi kokular yayıyorlar.