Hz. Bahaullah’ın Yazılarından oluşan yeni bir eser yayınlandı 18 Ocak 2017

HAYFA – Bahai kutsal metinlerinden oluşan, Days of Remembrance: Selections from the Writings of Bahá'u'lláh for Bahá’í Holy Days (Anma Günleri: Bahai Kutsal Günleri için Hz. Bahaullah’ın Yazılarından Seçmeler) başlıklı yeni bir eser yayınlanmıştır. Bu eserle birlikte Hz. Bahaullah’a ait yeni tercüme edilmiş Yazılardan seçmeler tüm dünyaya sunulmuştur. Eser, Bahai toplumu tarafından her sene anılan dokuz kutsal gün için özel olarak veya o günler hakkında nazil olmuş kırk beş seçme yazı içermektedir.

Eser, dünyanın her yerindeki Bahai toplumlarının bugünlerde hazırlık yaptığı, Hz. Bahaullah’ın ve Hz. Bab’ın sırasıyla 2017 ve 2019 yıllarındaki Doğum Günlerinin ikiyüzüncü yıldönümü kutlamaları göz önünde bulundurularak yayınlanmıştır.

Kutsal günlerin anılması her dinin bir özelliğidir ve ilki Ekim 2017’de gerçekleşecek olan önümüzdeki ikiyüzüncü yıldönümü kutlamaları köylerde, kasabalarda ve şehirlerde herkese açık olan buluşmalar aracılığıyla toplumları bir araya getirecektir.

Bu kutsal etkinlikler, toplum yaşamının dua etme yönünü zenginleştirme ve Allah’a ibadet ile insanlığa hizmet arasındaki ilişki hakkında Bahailerin öğrenme elde ettikleri bir zamanda planlanmaktadır.
Kutsal günlerin anılmasıyla ilgili olarak kitabın önsözünde şöyle ifade edilmektedir: “Kutsal günleri anmanın, hem bu günlerin önemi üzerinde derin düşünmek için vakit sağlaması bakımından kişisel bir boyutu hem de toplumun kimliğini derinleştirmek ve birbirine bağlılığını geliştirmek bağlamında toplumsal bir boyutu vardır.”

Days of Remembrance kitabına aşağıdaki linkten erişmek mümkündür:

http://www.bahai.org/library/authoritative-texts/bahaullah/days-remembrance/

Ayrıca kitap http://www.bahaibookstore.com/Days-of-Remembrance-P8683.aspx sitesinden sipariş edilebilir.